TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA 2015

„Myśl, co jesz – wybór zależy od Ciebie”

W dniach 16 – 23 października 2015r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii promującej zdrowy styl życia. Był to „ Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015”. Uczestniczyliśmy w projekcie, na który złożyły się m.in.: wyjazd grupy uczniów do Zespołu Szkół Zawodowych w Krościenku (opiekunowie – mgr Iwona Dominik, mgr Danuta Kalicińska) i udział w warsztatach sporządzania i wypieku zdrowego chleba na zakwasie według domowej receptury; prezentacja „Jak przygotować zakwas, rodzaje i typy mąki stosowane do wypieku chleba, wartość odżywcza i znaczenie pieczywa w kulturze”; wizyta w muzeum – eksponaty stosowane do produkcji i wypieku pieczywa, przedmioty którymi kiedyś posługiwano się w codziennym życiu; miedzy klasowy konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia; lekcje wychowawcze nt. „Myśl, co jesz- wybór zależy od Ciebie”, klasowe warsztaty nt. zdrowego stylu życia.

Akcję zdrowotną zakończyliśmy dniem pysznych kanapek przygotowanych przez SU (pod opieką mgr I. Dominik) dla całej społeczności szkolnej.