NO PROMIL NO PROBLEM -Uczniowie Gimnazjum w Kamienicy po raz kolejny włączyli się w kampanię społeczna NO PROMIL NO PROBLEM. Gminnym Ambasadorem kampanii jest pani Zofia Kuchnia pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, a szkolnym koordynatorem pani Iwona Dominik.

Głównym celem kampanii społecznej No Promil No problem jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców; wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

W tym roku Samorząd Uczniowski rozpoczął akcje od odwiedzenia Przedszkola w Kamienicy i przekazania grupie Bajek Profilaktycznych oraz baloników.

29.10.2015 r pani Iwona Dominik zorganizowała Marsz Trzeźwości, w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami. Zaprosiliśmy także do  udziału w Marszu  Szkołę Podstawową nr 1 w Kamienicy. Przyłączyła się do nas pani Anna Maria Jamróz ze swoja klasą. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej w Limanowej. Uczniowie udali się na pobliski parking, gdzie wspólnie z policjantami przeprowadzali kontrolę trzeźwości. Kierowcy otrzymywali  od uczniów
Liczydelko promilowe, Listy dla kierowców, baloniki i lizaki z logo kampanii.